Karboksyterapia Medika

 

Karboksyterapia to zatwierdzona przez FDA terapia z zastosowaniem dwutlenku węgla, stanowiąca istotny przełom w medycynie estetycznej ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i dużą skuteczność. Warto zaznaczyć, że jest to jednocześnie metoda bezpieczna, mało inwazyjna oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności.

Może być stosowana w odmładzaniu skóry, walce z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem. Można ją łączyć z mezoterapią z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy peptydów. Sam zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu medycznego certyfikowanego dwutlenku węgla. Urządzenie zostało zaprojektowane oraz wykonane w Polsce.

Certyfikat Medyczny klasa II b

Carboxytherapy Medika to certyfikowane urządzenie, które do pracy wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla LAPAROS. Gaz ten charakteryzuje unikalna sterylność oraz czystość na poziomie 99,5 %

System AFC - Automatic Flow Control

Automatyczny system kontroli przepływ gazu umożliwia precyzyjną regulację dwutlenku węgla w zakresie 40 cc do 200 cc

System AAV – Automatic Air Venting

Automatyczny system odpowietrzania urządzenia - całkowite pozbycie się powietrza z układu urządzenia daje nam gwarancję nie wystąpienia komplikacji pozabiegowych

System PGH – Precise Gas Heating

System podgrzewania gazu od 20°C do 50°C system znacząco zmniejsza odczucie bólowe podczas wykonywanego zabiegu

System GPC – Gas Pressure Control

System elektronicznej kontroli ciśnienia gazu oraz zastosowanie

certyfikowanego medycznego reduktora CO2 (reduktor bezobsługowy)

 

JAK TO DZIAŁA

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych do leczonego obszaru. Poprawia również mikrokrążenie i wpływa na odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję dwutlenkiem węgla jest reakcja zapalna,
prowadząca do zwiększonej stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się „remodeling” skóry, wraz z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są wyjątkowo wrażliwe na iniekcje dwutlenku węgla. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej gaz, częściowo zamienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego zabiegowi, poprawy metabolizmu oraz wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych jak i modelowania sylwetki. Zaś odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry oraz redukcji nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

 

W jakich wskazaniach karboksyterapia przynosi najlepsze rezultaty?

 • Redukcja rozstepów i blizn do 97%
  W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany. Już po 1 zabiegu widoczne jest łagodne zmniejszenie blizn i rozstępów.
 • Redukcji cieni pod oczami do 90%
  W wyniku czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone, a cienie ulegają redukcji. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a pierwsze efekty widoczne już po 3 zabiegach.
 • Redukcjia cellulitu do 89%
  Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych. Spektakularna metoda likwidacji cellulitu we wszystkich stadiach (I-IV).
 • Stymulacji wzrostu włosów do 77%
  Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.
 • Redukcja tkanki tłuszczowej do 67%
  Karboksyterapia doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów, dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, a w konsekwencji do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.
 • Redukcji zmarszczek
  Wzrost dwutlenku węgla powoduje miejscowe rozszerzenie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie lepsze dotlenienie tkanek i wzrost składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.
   

Karboksyterapia Medika pozwala na wykonywanie zabiegów karboksyterapii w trybie automatycznym lub manualnym, mezoterapii igłowej, mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, iniekcji wypełniaczy oraz terapii łączonych karboksyterapii z iniekcjami.

Facebook