Plasma ACR

 

Urządzenie Plasma ARC Medika zaprojektowane zostało z myślą o nie-chirurgicznym liftingu skóry. Plasma ARC jest nowością na rynku kosmetologii w Polsce.

Różnicę widać już po pierwszym zabiegu.
Zabieg wykonujemy co ok. 3 miesiące od 1-3 razy w zależności od stanu zaawansowania problemu.

 

JAK DZIAŁA ZABIEG?

Plasma ARC wytwarza kontrolowaną i celowaną wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania.

Zastosowana plazma nie powoduje stanu zapalnego, krwawienia tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej.

Dla zwiększenia komfortu pacjenta zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu.
Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od miejsca i rozległości zmian poddawanych leczeniu.
Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, że bezpośrednio po nim pacjenci zgłaszali jedynie opuchnięcie i zaczerwienienie i drobne strupki ustępujące całkowicie po 7-15 dniach, a już na drugi dzień po zabiegu mogli powrócić do swoich codziennych aktywności.

W przeciwieństwie do zabiegu operacyjnej korekcji opadających powiek górnych (blefaroplastyki powiek górnych) pacjent po zabiegu z użyciem PLASMA ARC nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji i może być czynny zawodowo.
Zabieg z użyciem urządzenia PLASMA ARC nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta podczas wykonywania zabiegu, co powoduje, że jest bezpieczny także dla osób z rozrusznikami serca oraz innych pacjentów, u których zabiegi z zastosowaniem prądu są przeciwwskazane.

WSKAZANIA
-lifting okolicy oka (nieinwazyjna bleferoplastyka)-lifting opadających powiek
-zmarszczki okolicy oka
-lifting dolnej części twarzy,
-lifting okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza)

PRZECIWWSKAZANIA
-ciąża,
-choroby nowotworowe skóry,
-aktywne choroby autoimmunologiczne,
-choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe ( np. aktywna opryszczka),
-choroby zaburzające proces gojenia ( np. niewyrównana cukrzyca)

Facebook